Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik

Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik

Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik

Ülkemizde insanların toplu olarak bulundukları ya da bulunma ihtimali olan yapıların bu noktaları için birtakım tedbirlerin alınmış olması mecburidir. Ve Cem Güroy danışmanlık yangın ve güvenlik sistemleri danışmanlığı olarak, Bu tedbirlerin yangın felaketine karşı alınmış olanları Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik ile düzenlenmiştir.

Bahsi geçen yerlerin işletme ruhsatı alabilmeleri için ilgili yangın yönetmeliğine uygun olarak tedbirlerini alması, sonrasında bağlı bulunduğu itfaiye biriminden randevu alarak denetimin gerçekleştirilmesi ve onay alınmasının akabinde itfaiye uygunluk belgesinin alınmış olması şarttır. Ve Cem Güroy danışmanlık yangın ve güvenlik sistemleri danışmanlığı olarak. Bu belge genellikle itfaiye raporu, itfaiye uygunluk raporu, itfaiye ruhsatı ya da itfaiye uygunluk ruhsatı olarak bilinmektedir.

Bu itfaiye uygunluk belgesinin alınabilmesi için gereken şartlar sadece yapı ile ilgili şartlar değildir. Yapı planının yanında gösterilecek faaliyet özelinde de birtakım önlemler alınmış olması gerekmektedir.Ve Cem Güroy danışmanlık yangın ve güvenlik sistemleri danışmanlığı olarak. Örneğin tamamen aynı plana ve alan genişliğine sahip 2 atölyeden “mobilya imalathanesi” olarak kullanılacak olanla “metal işleme atölyesi” olarak kullanılacak olanın sağlaması gereken şartlar, tehlike sınıfından dolayı farklılık gösterir.

Özellikle alan genişliği büyük olan komplike yapılarda ve spesifik iş kollarında alınacak birkaç basit önlemle çözüme ulaşmak mümkün olmadığından devreye yangın danışmanı ya da yangın güvenlik danışmanı olarak anılan uzmanlar girmektedir.

Yangın Danışmanı (Yangın Güvenlik Danışmanı)

Yangın danışmanı, yangın yönetmeliğine tamamıyla hâkim, alanında analitik ve pratik düşünme yeteneği gelişmiş ve bunların yanında da yapı ile ilgili üst düzeyde bilgisi olan ve bu yetkinlik ile yangın güvenliği noktasında elektrik, mekanik ve mimari çalışma gruplarını koordine edebilecek uzman kişidir.

Firmamızda istihdam edilen Ve Cem Güroy danışmanlık yangın ve güvenlik sistemleri danışmanlığı olarak yangın danışmanları itfaiye tecrübesi olan profesyonellerdir. Ancak danışmanlık yaptığımız projelerde sadece bu uzmanların görüşüne istinaden ilerlenmemekte, ekibimizde yer alan inşaat, elektrik ve makine mühendislerinin de dahil edilmesiyle oluşturulan çalışma grubuyla hem malî hem de pratiklik açısından en optimum alternatifler üretilmektedir.

Yangın güvenlik danışmanlığı aynı zamanda güvenlik konusunda da sorumluluk yüklediğinden alternatifler üretilirken kesinlikle güvenlikten taviz verilmemektedir.

Yangın danışmanı ile çalışmanın en büyük farklarından biri de mali noktada ortaya çıkmaktadır. Her ne kadar halk arasında bir danışmanla çalışma fikrinin maliyetli bir alternatif olduğu algısı oluşmuşsa da özellikle bu alanda bu algı çok yanlıştır. Cem Güroy danışmanlık yangın ve güvenlik sistemleri danışmanlığı. Zira yangın güvenlik danışmanı çözüm konusunda hızlı ve pratik düşünme noktasında kendini geliştirmiştir. Bu yüzden de sıradan bir kişinin ve hatta yapı mühendislerinin bile aklına ilk gelen güvenlik önlemi en ekonomik ya da en uygulanabilir çözüm olmayabilir. Ancak yangın güvenlik danışmanı birçok çözümü aynı anda düşünecek ve en optimum olanı tespit edebilecektir.

Yangın Danışmanlığı Firması

Zaman konusunda da bir yangın danışmanlığı firmasıyla çalışmak daha kazançlıdır. Çünkü öncelikle yangın danışmanlığı firması kolay ve hızlıca ulaşılabilir durumdadır ve üretilen çözümlerin her aşamasında hemen müdahil olarak yönlendirme yapabilir. Cem Güroy danışmanlık yangın ve güvenlik sistemleri danışmanlığı İkinci olarak da akla gelen ve yaygın olan önlemleri aldıktan sonra itfaiyeden randevu almak, akabinde randevu gününde denetimin gerçekleşmesi, denetimden onay alamamak ve yeniden düzenlemeler yapmak zorunda kalmak, sonrasında yeniden randevu almak ve hatta bunu birkaç kereler yapmak zorunda kalmak yapının/işletmenin faaliyete girmesini geciktirecek, bu zaman kaybı da kazanç kaybını beraberinde getirecektir.

Firmamız alanında yüksek kalitede ve garantili hizmet sunan bir yangın danışmanlık (yangın güvenlik danışmanlığı) firmasıdır. Ücretsiz keşif imkânı sağlamakta olduğumuzdan itfaiye uygunluk belgesi alma aşamasında lütfen öncelikle bizimle irtibata geçerek planınızı görüşme sonucuna göre şekillendiriniz.

One thought on “Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik”

  1. admin dedi ki:

    Good theme !

WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada. Bize herşeyi sor!
👋 Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?